28 sikeres somogyi pályázat 2014. június. 30. 10:56

18,5 millió forintnyi pályázati támogatást nyertek a somogyi önkéntes tűzoltók a BM OKF pályázatán, ahol mind a 28 pályázatot benyújtó egyesület hat területen kapott pénzt, illetve technikai eszközt a további tevékenységéhez.

Csurgó: 140 évnyi önkéntesség 2014. június. 23. 10:53

Somogy Vármegye első önkéntes tűzoltó egyesületének megalakulása 1874. március 4-én egy jótékonysági bállal kezdődött Csurgón – valószínűleg minden somogyi tűzoltó ismeri a történetet, hiszen ez a „nulladik mérföldkő” a szövetség életében. Az ifjú Ritter (Reményi) Samu ötlete volt az egyesület megszervezése, amely alig fél év alatt több mint félszáz tagot gyűjtött.

Önkéntes tűzoltók versenyeztek vasárnap 2014. június. 23. 10:52

A Siófoki és Kaposvári Katasztrófavédelmi Kirendeltség területén működő önkéntes tűzoltó egyesületek körzeti versenye zajlott június 15-én vasárnap. Összesen 7 önkéntes tűzoltó egyesület 23 raja mérte össze az erejét az eseményen, ahol egy jubileumról is megemlékeztek.

Önkéntes tűzoltóverseny Balatonkeresztúron 2014. június. 08. 10:46

Marcali járás önkéntes tűzoltóversenyét 2014. május 31-én Balatonkeresztúron tartották, ahol 8 önkéntes tűzoltó egyesület 15 raja vett részt hat versenykategóriában, két versenyszámban. A versenyt Kovács József Balatonkeresztúr község polgármestere nyitotta meg méltatva a csapatok kitartását és a balatoni viharban végzett munkáját.

Negyedik helyen a somogyi önkéntesek 2014. június. 02. 10:43

Az elmúlt időszak fejlesztésének és az egyesületek csapatépítő munkájának köszönhetően 34 tűzoltó egyesület kötött a beavatkozásra együttműködési megállapodást Somogy megyében, ez országosan az előkelő negyedik helyre sorolja megyénket. Az adatokat közöljük.

Önkéntes tűzoltók a siófoki gyakorlaton 2014. június. 01. 10:41

Siófokon 2014. május 29-én egy nagyszabású katasztrófavédelmi gyakorlaton négy járási mentőcsoport 60 önkéntese bizonyította beavatkozó képességét. A cél a SEERISK Európai Uniós projekt részeként, hogy a résztvevő országok és szervezetek katasztrófavédelmi szakértői új utakat találjanak a klímaváltozással kapcsolatos időjárási veszélyhelyzetek kezelésére.

Riasztáson az igaliak – képes beszámoló 2014. május. 27. 10:39

Az Önkéntes Tűzoltó és Polgárőr Egyesület Igal önkénteseit 2014. május 14-én Ráksi községbe, egy kidőlt fához riasztották. Négy fő és egy gépjármű érkezett a helyszínre – a fa pedig hamarosan lekerült az útról és a járdáról.

Közgyűlést tartott a Somogy Megyei Tűzoltó Szövetség 2014. május. 26. 10:34

Kaposváron a Pécsi utcai rendezvényházban – május 24-én szombaton – tartotta a 2013. évet értékelő és a 2014. évi feladatokat egyeztető közgyűlését a Somogy megyei Tűzoltószövetség. Az egyesületek küldöttei jóra értékelték az elmúlt esztendő tevékenységét.