NEA pályázatok 2016 2015. november. 25. 09:07

Megjelent a Nemzeti Együttműködési Alap „Civil szervezetek működési célú támogatása 2016”, című pályázati kiírása. Javasoljuk tagegyesületeinknek, hogy tanulmányozzák a lehetőségeket, hisz az idei évben is szép eredményeket értünk el.

Hankook-abroncsok önkénteseknek 2015. november. 09. 09:06

Sikeresen pályázó somogyi önkénteseknek adományozott a Hankook magyarországi gyára gumiabroncs-garnitúrákat. Az ÖTE-k összesen négyszázezer forint értékben jutottak autógumikhoz.

Új járművek a somogyi önkéntes tűzoltóknak 2015. november. 01. 09:04

Sikeresen pályáztak a somogyi önkéntes tűzoltó egyesületek a Darányi Ignác Terv – Új Magyarország Vidékfejlesztési Program keretében, amely a vidéki alapszolgáltatások fejlesztését szolgálja. Az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból finanszírozott programban négy somogyi egyesület pályázott sikerrel.

Önálló beavatkozó a nagybajomi önkéntes tűzoltó egyesület 2015. október. 27. 09:03

A KÖTÉL és Szőkedencs után harmadik önállóan beavatkozó tűzoltó egységként kezdi meg működését megyénkben november elsejével a Nagybajomi Tűzoltó Egyesület. Ezután 185 négyzetkilométernyi területen, több mint hétezer ember biztonságát szolgálja.  Az ünnepségen a megyei szövetséget Fülöp László alelnök képviselte.

Gyermeket kerestek a kaposvári önkéntes tűzoltók 2015. október. 26. 09:02

Október 15-én kora este riasztották a Somogy Mentőcsoport tagjait egy eltűnt kisgyerek felkutatására.

Adományok határon innen és túl 2015. október. 19. 09:01

2015. október 10-én és 11-én a KÖTÉL (Kaposvári Önkéntes Tűzoltó és Életmentő Egyesület) szervezésében nagy mennyiségű tűzoltó felszerelés talált új gazdára hazai és határon túli önkénteseknél.

Határon túli magyarokat oktattak a somogyi önkéntesek 2015. szeptember. 30. 09:00

Somogyi önkéntesek, pontosabban a KÖTÉL tagjai is részt vettek azon a továbbképzésen, amelyet a szomszédos országok magyar önkéntes tűzoltói számára szervezett a Magyar Tűzoltó Szövetség. A 2015. szeptember 26-i eseményen a somogyiak oktatóként voltak jelen.

Somogyi önkéntes tűzoltó lett „a világ legerősebb tűzoltója” 2015. szeptember. 18. 08:58

Egyszerre két aranyérmet is egy somogyi önkéntes szerzett meg az idei TFA-bajnokságon. Az augusztus végén zajló tűzoltóverseny dupla első helye kiemelkedő teljesítménynek számít.