125 éves jubileumot ünnepeltek Szőkedencsen 2017. november. 02. 14:41

Nem mindennapi eseménynek lehettek tanúi a szőkedencsiek. A település jogelőd önkéntes tűzoltó egyesületét 125 évvel ezelőtt alapították. A jogutód Polgárőr és Tűzoltó Egyesület szolgálatába ezen az ünnepségen két új gépjármű állt, s befejeződtek a szertár felújítási munkálatai is.

Tűzoltóbál Barcson 2017. november. 01. 14:39

Ebben a formában is megelevenedik a tűzoltó mozgalom Somogyban. A barcsi Őrláng egyesület az egyesület tevékenységét támogató tűzoltó bált tart, amelyre mindenkit szeretettel várnak.

Elhunyt bajtársaink emlékére 2017. november. 01. 14:38

Halottak napja alkalmából adózzunk tisztelettel elhunyt bajtársaink emlékének.

Az Atomerőmű tűzoltóság műveletirányító járműve Balatonföldváron 2017. október. 11. 14:36

A MTSZ Balatonföldvári szakmai napjának – 2017. szeptember 30-án – egyik különleges bemutatója a Paksi Atomerőműben a tűzoltósági feladatok informatikai támogatására kialakított Operatív Műveletirányítási Rendszer ismertetése volt. A hosszú elemző és fejlesztő munka eredményére nagyon sokan voltak kíváncsiak, akik egyben a jövőbe is bepillantást nyerhettek.

XI. Tűzoltóbál Böhönyén 2017. október. 10. 14:37

2017. november 11-én 19 órakor zajlik a Böhönyei XI. Tűzoltóbál.

Bepillantás az Atomerőmű tűzoltóságának munkájába 2017. szeptember. 15. 14:35

Ezt ígéri a MTSZ – Balatonföldváron, 2017. szeptember 30-án zajló – szakmai napjának egyik eseménye, ahol a Paksi Atomerőműben a tűzoltósági feladatok informatikai támogatására kialakított Operatív Műveletirányítási Rendszert és annak alapjárművét láthatják az érdeklődők 9-17 óráig. Hosszú elemző és fejlesztő munka eredményét mutatják be.

Ülésezett a Somogy Megyei Tűzoltó Szövetség elnöksége 2017. szeptember. 14. 14:34

Szeptember 11-én a nyári időszak eseményeit és az év hátralévő részének feladatait egyeztették az elnökség tagjai Kaposváron, ahol egyben részt vettek a Somogy Megyei Tűzoltószövetség a Balaton Fejlesztési Tanács Köz- és Vízbiztonsági Programjának megvalósításához biztosított támogatásból a Balaton Térségi Önkéntes Tűzoltóságok részére ünnepélyes eszközátadáson.

Új eszközökkel gazdagodtak a Balatoni egyesületek 2017. szeptember. 14. 14:33

Új eszközöket kapott a balatoni üdülőkörzet tíz tűzoltó egyesülete 2017. szeptember 11-én a Somogy Megyei Tűzoltó Szövetség és a Balaton Fejlesztési Tanács Köz és –Vízbiztonsági programjának támogatásából. A kaposvári tűzoltóság szertárában bemutatott eszközök jól hasznosíthatók a mindennapi munkában.