Felújított Rosenbauer-Mercedes gépjárműfecskendők a Balatonnál 2019. április. 30. 09:23

A „Katasztrófavédelmi rendszerek a Balaton régió területén” elnevezésű uniós projekt elemeként a BM OKF 127 millió forint értékben két felújított Rosenbauer-Mercedes gépjárműfecskendőt adott át a balatonboglári és a balatonfüredi önkormányzati tűzoltóságok részére 2019. április 1-jén.

Tűz egy kaposvári lovardánál 2019. április. 30. 08:55

Teljes terjedelmében égett egy rendezvényház Kaposváron, a Kanizsai utcában vasárnap este. A kaposvári, a dombóvári hivatásos tűzoltók, valamint a KÖTÉL Egyesület önkéntesei a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett négy vízsugárral dolgoztak a lángok oltásán.

Negyven csapat versenye Somogyban 2019. április. 30. 08:32

Szulokon, Somogyszentpálon és Igalon rendezték meg április huszonhetedikén a Barcsi, a Marcali, valamint a Kaposvári és a Siófoki Katasztrófavédelmi Kirendeltség illetékességi területén működő önkéntes tűzoltó egyesületek versenyét, ahol óvodás, ifjúsági és felnőtt kategóriában mérték össze a tudásukat az indulók.

Éves közgyűlés zajlott április 5-én 2019. április. 29. 10:33

A Somogy Megyei Tűzoltó Szövetség küldöttei éves küldöttgyűlésen értékelték a 2018. évi munkát 2019 április 5-én, Kaposváron. A közgyűlésen a megjelent küldöttek az elmúlt év értékelése mellett a jövőre vonatkozó terveket, valamint az idei munka fő feladatait is megvitatták.

Éves közgyűlésen értékelték a munkát 2019. április. 29. 10:15

A Magyar Tűzoltó Szövetség küldöttei éves küldöttgyűlésen értékelték a 2018. évi munkát 2019 április 26-án, Budapesten, ahol 37 küldött részvételével egyben a jövőre vonatkozó tervek és lehetséges feladatok valamint az idei munka tervezett csomópontjai is sorra kerültek.

Sikeresen megfelelt a KÖTÉL Egyesület a minősítésen 2019. április. 24. 08:19

A kaposvári cukorgyár anyagraktárában felcsapó lángokat kellett megfékeznie az éves minősítő gyakorlat feltételezése szerint a KÖTÉL Egyesület önkéntes tűzoltóinak. A gyakorlat sikeres végrehajtásával további egy évre megszerezték a jogosultságot az önálló beavatkozásra.

Gépjárműfecskendőt kapott a Kéthelyi ÖTE 2019. április. 19. 10:31

Az elmúlt 120 év munkáját méltó módon ünnepelték a kéthelyi önkéntesek 2019. április 6-án. A régi meghibásodott gépjárműfecskendő helyett egy használt 1000 literes Rosenbauer – Mercedes gépjárműfecskendőt vásárolt az önkormányzat az egyesület részére.

Jelentős károkat okozott a nádastűz 2019. április. 12. 10:55

Április 4-én hatalmas tűz ütött ki Fonyódnál a nádasban. Az oltásban a balatonboglári önkormányzati, valamint a buzsáki, fonyódi és somogyszentpáli önkéntes tűzoltók is részt vettek. A kár hatalmas.