336 millió az önkéntes tűzoltó egyesületek 2015. évi támogatására 2015. május. 20. 09:36

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a közreműködő Magyar Tűzoltó Szövetséggel közösen pályázatot ír ki az önkéntes tűzoltó egyesületek tűzoltási-, műszaki mentési-, ifjúság nevelési- és hagyományőrzési tevékenységéhez kapcsolódó működési és felhalmozási költségek finanszírozására, műszaki-technikai és informatikai fejlesztésére, valamint az önkéntes tűzoltók oktatásának támogatására

Megyei önkéntes tűzoltó verseny 2015. május 30-án 2015. május. 18. 09:35

Szulok községben (a hobbi tónál) zajlik 2015. május 30-án a megyei önkéntes tűzoltó verseny.

Járási önkéntes tűzoltóverseny Balatonberényben 2015. május. 18. 09:33

Hat egyesület tizenegy raja indult a Balatonberényi járási versenyen május kilencedikén. Ezen háromszor az elsőséget, egyszer a második helyet szerezték meg a Böhönyei önkéntes tűzoltó egyesület csapatai.

Tűzoltásvezetői jogosultságot szereztek 2015. május. 16. 09:30

Hét somogyi és egy zalai egyesület 19 önkéntes tűzoltója vizsgázott le az elmúlt két hónap során elsajátított ismeretekből május 8-án Lábodon.

Járási Önkéntes tűzoltóverseny Kadarkúton 2015. május. 16. 09:28

Május 9-én a Kadarkúti sportpályán zajlott a siófoki és a kaposvári összevont járási tűzoltóverseny. A megmérettetésre 23 rajjal álltak fel a csapatok, s örvendetes módon sok fiatallal indultak az egyesületek. A himnusz hangjai után, jó időben indult versenyen  a végső számolásnál a legtöbb kupát Törökkoppány önkéntes tűzoltói hódították el.

Szertáravatás és járási önkéntes tűzoltó verseny Bolháson 2015. május. 08. 09:26

Április 25-én a járási verseny résztvevőivel együtt avatták fel az új tűzoltó szertárat Bolháson. A versenyen 18 csapat vett részt. A verseny eredményeit tesszük közzé.

Szent Flórián napi Ünnep – elismerések az önkéntes tűzoltóknak 2015. május. 07. 09:22

Főhajtással tisztelegtek a somogyi tűzoltók a szakma védőszentjének, Szent Flóriánnak szobránál Kaposváron. Tűzoltó elődeink a sok áldozat, mártír és szent közül benne találták meg példaképüket, Flórián munkájuk lényegét testesíti meg: állhatatosságot, becsületet, embertársaik segítését. Alakja az elmúlt századok során a tűz ellen küzdő ember jelképévé vált.

Gróf Széchenyi Ödön emlékplakettet kapott Reichert Csaba 2015. május. 06. 09:22

2015. május 2-án Pilisszentivánon tartotta a Magyar Tűzoltó Szövetség az országos Flórián napot, amelyre minden tűzoltót szeretettel vártak. A kissé szeszélyes időjárás ellenére sokan vettek részt a változatos programokon, ahol a Magyar Tűzoltó Szövetség legmagasabb kitüntetését a Gróf Széchenyi Ödön emlékplakettet vehette át Reichert Csaba, a tabi Önkormányzati Tűzoltóság parancsnoka.