Somogy jó házigazdának bizonyult 2016. október. 11. 10:23

Nagy sikernek bizonyult a Magyar Tűzoltó Szövetség által 2016. szeptember 24-25-én, Balatonföldváron zajló „Korszerű technika – korszerű módszerek” címmel megrendezett rendezvénysorozat, amelynek házigazdája Somogy volt. A kétnapos eseményen, ahol előadások, szakmai bemutatók és kiállítók várták a tűzoltókat összesen közel kilencszázan vettek részt.

Nagy siker volt az MTSZ Szakmai Napok 2016. október. 10. 13:08

2016. szeptember 24-25-én, a balatonföldvári Naro kemping területén zajlott az a kétnapos rendezvénysorozat, amelyet a Magyar Tűzoltó Szövetség „Korszerű technika – korszerű módszerek” címmel rendezett meg az önkormányzati, létesítményi és önkéntes tűzoltók számára (amelyen szívesen látták a hivatásosokat is, akik szép számban meg is jelentek).

Újabb somogyi siker az idei TFA-n 2016. augusztus. 29. 13:07

A tavalyi kiemelkedő TFA-siker után idén is Somogy megyei tűzoltóra lehetünk büszkék: a magyar abszolút győztes címet a Somogy megyei Horváth Dániel tű. törzsőrmester vitte el a 2016. augusztus 26-27-én, Orosházán zajló versenyen.

Önkéntes tűzoltók találkozója Bolháson – élménybeszámoló 2016. augusztus. 19. 13:03

Mint ahogyan arról korábban beszámoltunk, „Vigyázz, kész, tűűűz” szlogennel hívta viadalra ÖTE Bolhás a környékbeli tűzoltó egyesületeket augusztus 13-án.

X. Tűzoltó Hagyományőrző Kocsifecskendő Verseny: eredmények 2016. augusztus. 15. 13:00

Valóságos időutazásnak lehettek tanúi az érdeklődők 2016. augusztus 13-án, Marcaliban: hivatásos és önkéntes tűzoltók mérték össze tudásukat korhű ruhákban és korhű felszereléssel a X. Tűzoltó Hagyományőrző Kocsifecskendő Versenyen.

Vihar utáni teendők – Somogyban is 2016. július. 19. 12:58

A hőség után Somogy megyében is tombolt a vihar múlt héten; a tűzoltóknak (önkénteseknek és hivatásosoknak egyaránt) bőven akadt munkájuk.

Horgászverseny esőben, szélben 2016. július. 18. 12:57

2016. július 16-án Rinyaszentkirályon gyülekeztek a tűzoltó horgászverseny résztvevői. A rossz idő sem szegte a horgászok kedvét – az előzetesen jelentkező 15 csapatból mindössze egy hátrált meg az időjárás miatt. A rendkívül jó horgászvíz hírében álló tó és a csapatszellem végül győzedelmeskedett az időjárás felett: 52 fő, 14 csapatba szerveződve vágott neki a kihívásnak.

X. Marcali Tűzoltó Hagyományőrző Kocsifecskendő verseny 2016. július. 04. 12:56

A Somogyi Tűzoltó Hagyományőrző Egyesület, a Marcali Katasztrófavédelmi Kirendeltség, valamint a Marcali Hivatásos Tűzoltóság közreműködésével immár hagyományosan X. alkalommal, 2016. augusztus 13-án tartja kocsifecskendő versenyét, a marcali városi fürdőnél, ahová az ország egész területéről várják a nevező csapatokat.