Éves beszámoló közgyűlés 2017. május. 07. 12:25

A Somogy Megyei Tűzoltószövetség a 2017. évi küldöttgyűlését 2017. május 3-án tartotta Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. III. emeleti tanácstermében, ahol a küldöttek szinte hiánytalanul megjelentek, így a küldöttgyűlésen megtárgyalták az elmúlt év, valamint a 2017. év feladatait.

Koszorúzás Szent Flórián szobránál 2017. május. 04. 12:23

Szent Flórián, a tűzoltók és a kéményseprők példaképének tekintett egyszerű katona a tűz ellen küzdő emberek jelképévé vált emberségéért, másokért való tenni akarásáért. Immár hagyományosan május 3-án Toponáron helyeztünk koszorút védőszentünk szobránál.

Tűzoltó és polgárőr egyesületek lehetőségei – tanácskozás Szőkedencsen 2017. április. 24. 10:59

A Balaton Fejlesztési Tanács az integrált tevékenységű egyesületek támogatását jelölte az egyik prioritásának. Mit jelent mindez a térség egyesületei számára? Milyen fejlesztési lehetőségek vannak ebben? Milyen megoldásokat alkalmaznak az erre törekvő egyesületek? Melyek a Balaton térségének veszélyei? Hogyan védekezhetünk ezek ellen? Gyakorlati megoldások, pályázati lehetőségek bemutatása Szőkedencsen – erre hívták az egyesületeket 2017. április 22-én.

Segítségnyújtás – felhívás adománygyűjtésre 2017. február. 23. 10:56

A Somogy Megyei Tűzoltó Szövetség – a Magyar Tűzoltó Szövetséggel és az Országos Polgárőr Szövetséggel összhangban – adománygyűjtést kezdeményez egy bajba jutott bajtársunk javára.

Gyászjelentés 2017. február. 22. 10:55

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy elhunyt Horváth Attila, a kadarkúti önkormányzati tűzoltóság parancsnoka.

Öt monitor a somogyi egyesületeknek 2017. január. 19. 10:54

A Spar Magyarország közel 100 monitort adományozott a Magyar Tűzoltó Szövetségnek, amelyből öt darab került Somogyba.

Sikeres ÖTE pályázatok 2017. január. 03. 10:52

Sikeresen pályáztunk: az idén harmincegy önkéntes tűzoltó egyesület több mint 22 millió forint támogatást kapott. A légzőkészülék, búvárszivattyú és a láncfűrészen kívül bontóbaltát és biztonságiöv-vágót is kaptak az egységek, melyek fontos szerepet töltenek be a közbiztonság erősítésében. A felszereléseket december 19-én adták át a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságon.

Gyászhír 2016. december. 07. 10:49

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Jasek Attila a Böhönyei Önkéntes Tűzoltó Egyesület vezetőségének tagja, és az Önkormányzati Tűzoltóság volt gépjárművezetője, aki már 30 éve szervezetünk motorja volt, 2016. december 4-én életének 50. évében örökre eltávozott közülünk.