2014-es Somogy Megyei Önkéntes Összetett Tűzoltó Verseny 2014. július. 13. 11:02

Szentbalázson Felnőtt férfi kategóriában rendezik meg 2014. augusztus 16-án, szombaton a megyei összetett tűzoltó versenyt. Amire a körzeti versenyek legeredményesebb hívták meg. A csapatokat nehéz feladatok elé állítják a szervezők, akik nevezési lapokat július 19-ig várják.

VIII. Marcali Tűzoltó Hagyományőrző Kocsifecskendő Verseny 2014. július. 09. 11:01

A Somogyi Tűzoltó Hagyományőrző Egyesület immár hagyományosan 2014. augusztus 9-én, a marcali városi fürdőnél tartja kocsifecskendő versenyét, ahová az ország egész területéről várják a csapatokat.

Új tűzoltóbázis Bolháson, modern eszközök Berzencén 2014. július. 08. 11:00

Az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból a LEADER térségek közötti együttműködés végrehajtásához nyújtandó támogatás alapjából közel 50 millió forintos támogatást nyert Bolhás-Berzence-Rinya Dráva Szövetség közös projektje.

V. Vései Országos Tűzoltó Hagyományőrző kocsi fecskendő verseny 2014. július. 02. 10:59

A verseny célja egy olyan hagyomány folytatása, ápolása mely során a csapatok bemutathatják régi kocsi fecskendőjüket és mozdonyítható fecskendőjüket a közönségnek, és a versenyen bizonyíthatják rátermettségüket, ügyességüket a korabeli felszereléssel.

Tűzoltó Horgász-és főzőverseny Böhönyén 2014. július. 01. 10:58

2014. július 20-án (vasárnap) a nagybajomi horgásztónál immár hatodik alkalommal rendezi meg a böhönyei Önkormányzati Tűzoltóság a hagyományosnak mondható horgászversennyel egybekötött főzőversenyt.

28 sikeres somogyi pályázat 2014. június. 30. 10:56

18,5 millió forintnyi pályázati támogatást nyertek a somogyi önkéntes tűzoltók a BM OKF pályázatán, ahol mind a 28 pályázatot benyújtó egyesület hat területen kapott pénzt, illetve technikai eszközt a további tevékenységéhez.

Csurgó: 140 évnyi önkéntesség 2014. június. 23. 10:53

Somogy Vármegye első önkéntes tűzoltó egyesületének megalakulása 1874. március 4-én egy jótékonysági bállal kezdődött Csurgón – valószínűleg minden somogyi tűzoltó ismeri a történetet, hiszen ez a „nulladik mérföldkő” a szövetség életében. Az ifjú Ritter (Reményi) Samu ötlete volt az egyesület megszervezése, amely alig fél év alatt több mint félszáz tagot gyűjtött.

Önkéntes tűzoltók versenyeztek vasárnap 2014. június. 23. 10:52

A Siófoki és Kaposvári Katasztrófavédelmi Kirendeltség területén működő önkéntes tűzoltó egyesületek körzeti versenye zajlott június 15-én vasárnap. Összesen 7 önkéntes tűzoltó egyesület 23 raja mérte össze az erejét az eseményen, ahol egy jubileumról is megemlékeztek.