Ünnepi beszéd a 150 éves a Csurgói Tűzoltó Egyesület tiszteletére 2024. május. 08. 11:17

Csurgón szinte minden sarkon szembejön velünk a történelem. Csokonai, az első iskola, a könyvtár, a park emlékei és ma már a tűzoltó szertár emléktáblái is a történelem egy szeletét jelzik, amiben első volt Csurgó Somogyban, sőt az országban is az elsők között jegyzik. Füstös János polgármester úr, ebből az alkalomból tartott ünnepi beszédét adjuk közre.

Elismerésátadó ünnepség Lakitelken 2024. május. 06. 10:14

A Magyar Tűzoltó Szövetség az Országos Tűzoltó Nap – Szent Flórián Nap – alkalmából a Lakiteleki Népfőiskola Kölcsey házában 2024. május 4-én, szombaton – a Miniszterelnöki Kabinetiroda támogatásával – tartotta az elismerésátadó ünnepségét.

XIII. Országos Kismotorfecskendő-szerelő Bajnokság – ajaki futam, és II. Kárpát-medencei Tűzoltó Találkozó 2024. április. 29. 12:26

2024. június 1-jén, Ajakon zajlik a versenysorozat következő fordulója.

Idén is támogatásban részesülnek az önkéntes mentőszervezetek 2024. április. 24. 08:29

A korábbi évekhez hasonlóan a katasztrófavédelem idén is kiírta azt a pályázatot, amely az önkéntes mentőszervezetek tevékenységéhez kapcsolódó működési költségek finanszírozására nyújt lehetőséget a központi költségvetésből. Az önkéntesek számára rendelkezésre álló hétszáz milliós pályázati forrásból összesen százmillió forint fordítható az önkéntes mentőszervezetek támogatására.

ÖTE pályázat 2024 2024. április. 19. 08:06

A központi költségvetésben – az elmúlt évekhez hasonlóan – idén is hétszázmillió forint áll rendelkezésre az önkéntes tűzoltó egyesületek és az önkéntes mentőszervezetek támogatására. Ebből az összegből hatszázmillió forint az önkéntes tűzoltó egyesületek, százmillió pedig a mentőszervezetek fejlesztésére fordítható.

Alapfokú tanfolyam Nagyatádon 2024. április. 17. 08:25

Somogy egyetlen létesítményi tűzoltóságának, a MEZ Crafts Hungary Kft. tűzoltói, valamint kadarkúti, csurgói, segesdi és mikei önkéntesek vettek részt alapfokú tűzoltó tanfolyamon.

A Signal 112 kiállítás és Burgenlandi Tűzoltóság Napja 2024. március. 25. 11:12

A 2. Signal 112 kiállítás ünnepélyes külsőségek között 2024. március 7-én nyílt meg, az oberwarti kiállítási központban, ahol sok hazai és határon túli tűzoltó egyesület képviselőivel is találkozhattunk. Közben március 9-én tartották ugyanitt a Burgenlandi Tűzoltóság Napját, amelyen szövetségünk is képviseltette magát.

Tűzoltó szövetségek Közép-Európai találkozója 2024. március. 25. 11:11

Március 8-án a 2. Signal 112 kiállítás keretén belül Oberwartban, szervezték meg immár 2. alkalommal a Közép-Európai Tűzoltó Szövetségek találkozóját, ahol hét ország, köztük hazánk képviselője vett részt a megbeszélésen.