Önkéntes tűzoltóverseny Balatonkeresztúron 2014. június. 08. 10:46

Marcali járás önkéntes tűzoltóversenyét 2014. május 31-én Balatonkeresztúron tartották, ahol 8 önkéntes tűzoltó egyesület 15 raja vett részt hat versenykategóriában, két versenyszámban. A versenyt Kovács József Balatonkeresztúr község polgármestere nyitotta meg méltatva a csapatok kitartását és a balatoni viharban végzett munkáját.

Negyedik helyen a somogyi önkéntesek 2014. június. 02. 10:43

Az elmúlt időszak fejlesztésének és az egyesületek csapatépítő munkájának köszönhetően 34 tűzoltó egyesület kötött a beavatkozásra együttműködési megállapodást Somogy megyében, ez országosan az előkelő negyedik helyre sorolja megyénket. Az adatokat közöljük.

Önkéntes tűzoltók a siófoki gyakorlaton 2014. június. 01. 10:41

Siófokon 2014. május 29-én egy nagyszabású katasztrófavédelmi gyakorlaton négy járási mentőcsoport 60 önkéntese bizonyította beavatkozó képességét. A cél a SEERISK Európai Uniós projekt részeként, hogy a résztvevő országok és szervezetek katasztrófavédelmi szakértői új utakat találjanak a klímaváltozással kapcsolatos időjárási veszélyhelyzetek kezelésére.

Riasztáson az igaliak – képes beszámoló 2014. május. 27. 10:39

Az Önkéntes Tűzoltó és Polgárőr Egyesület Igal önkénteseit 2014. május 14-én Ráksi községbe, egy kidőlt fához riasztották. Négy fő és egy gépjármű érkezett a helyszínre – a fa pedig hamarosan lekerült az útról és a járdáról.

Közgyűlést tartott a Somogy Megyei Tűzoltó Szövetség 2014. május. 26. 10:34

Kaposváron a Pécsi utcai rendezvényházban – május 24-én szombaton – tartotta a 2013. évet értékelő és a 2014. évi feladatokat egyeztető közgyűlését a Somogy megyei Tűzoltószövetség. Az egyesületek küldöttei jóra értékelték az elmúlt esztendő tevékenységét.

Somogyba is jutott a legmagasabb elismerésből 2014. május. 08. 10:32

A VI. Országos Tűzoltó Találkozó és Börze adott alkalmat arra, hogy a Magyar Tűzoltó Szövetség elnöksége elismerje tagjai áldozatos munkáját. A legmagasabb kitüntetés a Gróf Széchenyi Ödön Díj és a Gróf Széchenyi Ödön Emlékplakett – amelyet az arra érdemes tűzoltóknak adományoz az MTSZ.

Önkéntesek versenyeztek Iharosberényben 2014. április. 28. 10:31

Habár az egyik versenyszámot az eső meghiúsította (a váltófutáshoz a felázott talaj nem bizonyult biztonságosnak), az iharosberényi versenyen így is izgalmas küzdelem bontakozott ki.

„Tűzoltás” Bolháson – húsvétkor 2014. április. 23. 10:29

Az Önkéntes Tűzoltó Egyesület Bolhás húsvéti locsoló rajt hozott létre, akik azt az örömteli feladatot kapták, hogy felköszöntsék és meglocsolják az egyesület női tagjait. Májer József parancsnok vezetésével korhű ruhába öltözve az egyesület tagjai közül Galba Mihály (polgármester), Nezdei László, Ander Tamás és Szőke Szilárd indultak útnak, szódásüvegekkel felfegyverkezve.