Négy új tűzoltó egyesület Somogyban 2016. április. 11. 12:04

A Somogy Megyei Tűzoltó Szövetség 48 tagja mellé négy új egyesület alakult és alapfokú tanfolyammal kezdte meg a felkészülést az elmúlt év végén és az idei tavasszal. Az idei éves küldöttgyűlésen állapították meg, hogy beérni látszanak azok az erőfeszítések, amelyekkel az aprófalvas településszerkezetű megyében a Szövetség az Igazgatósággal közösen végzett. A helyi öntevékenység erősödésének példájaként új egyesületek alakultak

A Somogy Megyei Tűzoltószövetség küldöttgyűlése 2016. április. 03. 12:03

A Somogy Megyei Tűzoltószövetség a 2016. évi küldöttgyűlését 2016. április 8-án (pénteken) 1500 órai kezdettel tartja, Kaposváron (Somssich Pál u. 7.) a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. III. emeleti tanácstermében, amelyre a tagszervezetit tisztelettel meghívja.

Megjelent az idei pályázati kiírás ÖTE-k számára 2016. március. 25. 12:01

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság és a Magyar Tűzoltó Szövetség közösen pályázatot ír ki az önkéntes tűzoltó egyesületek számára működési költségek, fejlesztések és oktatások támogatására. A pályázati keretösszeg 346 millió forint.

Újabb önkéntesek szerezték meg az alapfokú képesítést 2016. február. 16. 12:00

A téli időszak kiváló alkalmat teremt a továbbképzésekre. A hétvégéiket használták ki a látrányi, fonyódi, törökkoppányi, mezőszentgyörgyi, lepsényi és balatonboglári önkéntes tűzoltók, akik 40 órás alapfokú tűzoltó képzésen ismerkedtek meg a speciális tűzoltó szakfelszerelésekkel, s azok használatával.

235 káresethez vonultak a somogyi önkéntesek 2015-ben 2016. február. 16. 11:59

Egyre növekszik a somogyi önkéntes tűzoltók beavatkozásainak száma és ezen belül jelentősen eltolódik a műszaki mentések, a balesetek, vihar és vízkárok felszámolása irányába. Tavaly már 82 tűzeseti beavatkozásra 152 műszaki mentés és 1 téves jelzés jutott.

Madaraknak szánt költőodúk kihelyezésére hívnak a balástyai önkéntesek 2016. január. 26. 11:57

Az emberi tevékenység következményeként Magyarországon is egyre kevesebb a madarak szempontjából ideális költőhely. Sokat segíthet a hazai madárállomány helyzetén, ha megfelelő költőodúkat kaphatnak. Éppen ezért a Balástya ÖTE országos kampányt indít.

Focikupa és járműszentelés Szentbalázson 2016. január. 25. 11:56

A Szentbalázsi Tűzoltó és Polgárőr Egyesület 2016. január 23-án, az önkéntes tűzoltóság gépjárműfecskendőjének felszentelése tiszteletére rendezte meg a II. Avartűz tűzoltó teremfoci kupát, amelyen négy somogyi csapat mérte össze erejét a helyi sportcsarnokban.

A KÖTÉL lett a 2015-ös év önkéntes tűzoltó egyesülete 2016. január. 22. 11:55

A KÖTÉL (Kaposvári Önkéntes Tűzoltó és Életmentő Egyesület) lett a 2015-ös év önkéntes tűzoltó egyesülete. Az elismerést a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság évértékelő, feladatszabó országos értekezletén vette át Bodó László, az egyesület vezetője a tavalyi évben nyújtott kiemelkedő és magas színvonalú teljesítményük elismeréséül.