Százötven éves a Magyar Tűzoltó Szövetség 2020. december. 05. 10:45

Pontosan százötven éve ezen a napon – 1870. december 5-én – gróf Széchenyi Ödön, a „legnagyobb magyar” fia, a magyar tűzvédelem legfontosabb alakja közbenjárására megalakult a Magyar Országos Tűzoltó Szövetség. A másfél évszázad – két emberöltő – a történelem tucatnyi, fontos fejezetét is tartalmazza.

Önkéntes tűzoltóságok téli felkészülése 2020. december. 01. 10:35

Jönnek a fagyos idők, miközben a településeken sokszor a napi koronavírus elleni védekezési munkálatok viszik el az idő nagy részét. A téli felkészülésre mégis figyelni kell – és bár a teendőkkel valószínűleg mindenki tisztában van, azért emlékeztetőül összefoglaltuk a legfontosabb feladatokat.

Kétmillió forint támogatás önkénteseknek – MOL üzemanyagkártyán 2020. november. 27. 14:21

Ahogyan az elmúlt években már többször, a MOL idén is összesen kétmillió forint támogatást nyújtott önkéntes tűzoltó egyesületeknek. Az üzemanyagkártyákat időközben aktiválták, az azokon lévő 50 ezer forintos összeg már felhasználható.

Kiemelten fontos információk a rendkívüli támogatással kapcsolatban 2020. november. 23. 11:34

A költségvetés 150 millió Ft többletforrást biztosít az önkéntes tűzoltó egyesületek és az önkormányzati tűzoltóságok támogatására. A pályázati határidő rendkívül szoros, 2020. november 25!

Hasznos tudnivalók: hulladékudvarban leadható hulladéktípusok 2020. november. 23. 08:25

A Balaton és a tágabb környezete a gondtalan pihenésé az üdülők számára, nekünk ez a csodálatos természeti környezet az otthonunk. A hulladék elcsúfítja a környezetet. Mit tehetünk ellene? Gyűjtsünk otthon szelektíven. Azokon a helyeken, ahol nem érhető el sem házhoz menő szolgáltatás, sem gyűjtősziget, ott a hulladékudvarban lehet leadni a szelektíven gyűjtött hulladékot, de itt lehet megszabadulni a veszélyes és a speciális kezelést igénylő hulladékoktól is!

Rendkívüli támogatás az önkormányzati és önkéntes tűzoltóságoknak 2020. november. 19. 09:22

A Magyar Közlöny 249. számában megjelent a Kormány 1800/2020. (XI. 17.) Korm. határozata, mely összesen 150 millió forint többletforrást biztosít az önkormányzati és önkéntes tűzoltóságok számára.

Baleset Berzence és Csurgó között 2020. november. 18. 16:18

Lesodródott az úttestről és az út menti árokba borult egy személyautó kedd este  Berzence és Csurgó között.

Hasznos tudnivalók: környezetvédelem beavatkozás során 2020. november. 18. 11:38

A baleset során az elfolyó üzem- és kenőanyagok, valamint az ezekkel szennyezett oltóvíz mindenütt kárt okoz. Beavatkozó önkéntes tűzoltóként is tehetünk a környezetterhelés ellen!