Megyei tűzoltó verseny a Desedán 2018. május. 29. 10:49

A Somogy Megyei Tűzoltószövetség és a KÖTÉL Egyesület szervezésében 2018. július 7-én, szombaton kerül megrendezésre a kaposvári DESEDA tó mellett az immár hagyományos, több gyakorlati feladatelemet tartalmazó megyei önkéntes tűzoltó verseny.

ÖTE pályázat – a megítélt összegek 2018. május. 28. 16:23

A 2018-as ÖTE pályázat megítélt támogatásainak főbb összegei honlapunkon megtekinthetők, illetve a teljes összesítő táblázat is letölthető.

Önkéntestűzoltó-verseny Látrányban 2018. május. 22. 10:23

A kaposvári és a siófoki járás hét településének tizenhat csapata állt rajthoz, hogy az osztott sugár szerelés és a 800 liter/perces kismotorfecskendő szerelés mellett a 7x55 méteres váltófutásban is összemérjék ügyességüket, gyorsaságukat. Az évek óta visszatérő felnőtt férfi csapatok mellett megjelentek a hölgyek is és örömteli, hogy immáron gyermek és ifjúsági csapatok is próbára teszik felkészültségüket.

Júniusban lesz az I. Kárpát-medencei Önkéntes Tűzoltózenekari Találkozó  2018. május. 18. 08:55

A Magyar Tűzoltó Szövetség a Népfőiskola Alapítvánnyal és az NMI Művelődési Intézettel, valamint a Lakiteleki Önkéntes Tűzoltó Egyesület Tűzoltózenekarával együttműködve 2018. június 1–3. között a Lakitelek Népfőiskolán rendezi meg az I. Kárpát-medencei Tűzoltózenekari Találkozót.

Önkéntesek elismerései a kaposvári ünnepségen 2018. május. 14. 15:44

Kaposváron a Szivárvány kultúrpalotában, május 4-én tartott ünnepségen emlékeztek meg a hivatásos, önkéntes és önkormányzati tűzoltók Szent Flóriánról a tűzoltók védőszentjéről és egyben itt ünnepelték a Kötél egyesület megalakulásának 20. évfordulóját. Az önkéntes tűzoltók közül többen a központi ünnepségen vehették át elismerésüket. Gratuálunk.

VIII. Országos Kismotorfecskendő-szerelési Bajnokság – 2. forduló 2018. május. 13. 08:57

A bajnokság második fordulója 2018. május 26-án, Püspökladányban zajlik – nevezni május 22-ig lehet!

VIII. Országos Kismotorfecskendő-szerelési Bajnokság - az 1. futam eredményei  2018. május. 07. 14:35

2018. május 5-én lezajlott a bajnokság első, pilisszentiváni futama. Az eredményeket tesszük közzé.

Területi önkéntes tűzoltóverseny Berzencén 2018. május. 06. 14:10

Berzencén az általános iskola sporttelepén, április huszonnyolcadikán rendezték meg a Dél-somogyi önkéntes tűzoltó egyesületek (Nagyatád és Barcs járásainak) versenyét.