Weber Rescue Days 2018 2018. október. 29. 15:14

A Magyar Tűzoltó Szövetség és a Létesítményi Tűzoltóságok Országos Szövetsége közreműködésével a nem hivatásos tűzoltóságok delegációja részt vett 2018. szeptember 28-30. között a Weber Rescue Days nemzetközi műszaki mentési bemutatón, Németországban.

Felkészülés a télre 2018. október. 29. 13:13

Jelenleg is a saját bőrünkön tapasztaljuk, mennyire kiszámíthatatlanná vált az időjárás – ezért is fontos a télre való felkészülés. A BM OKF október 24-én ezzel kapcsolatban tartott értekezletet és gyakorlatot, melyen önkéntesek is részt vettek.

Prima-díjas a „KÖTÉL” Egyesület 2018. október. 29. 10:53

A Demján Sándor által alapított elismerést – a Prima Primissima Díj megyei változatát, a Prima Díjat – idén már tizenkettedik alkalommal ítélték oda Somogy megyében. Önkéntes tűzoltók is a díjazottak között vannak.

Helyreigazítás 2018. október. 18. 12:06

Félreértésen alapul a Langlovagok.hu-n tegnap megjelent híradás. Az MTSZ valójában már májusban véleményezte a 7/2018. (VIII. 23.) BM OKF utasítást.

Sikeresen levizsgáztak a tűzoltásvezetők Kaposváron 2018. október. 18. 10:57

Hét önkéntes tűzoltó vizsgázott le tegnap Kaposváron. A 144 órás, elméleti és gyakorlati oktatásból álló tanfolyamon az Igal, a Látrány, a Mike, valamint az Ádánd ÖTE tűzoltói vettek részt.

Helytálltak a nagybajomi önkéntes tűzoltók 2018. október. 16. 12:51

Sűrű füst áramlott ki a nagybajomi művelődési ház egyik irodájának ablakán – erről tájékoztatta a megyei tevékenység irányítási központ ügyeletese a nagybajomi önkéntes tűzoltókat. Egy ember nem tudott kijutni a füsttel telítődött épületből.

Gyakorlaton a Somogy és a Mecsek Mentőcsoport 2018. október. 16. 12:33

36 órás gyakorlaton vett részt a Somogy és a Mecsek Mentőcsoport állománya – komoly próbatétel várt rájuk.

Oltási hatékonyság – kis eszközökkel a Hesztia bemutatóján 2018. október. 14. 11:29

Nem kell mindig hatalmas méretekben gondolkodni, ha gyorsan és hatékonyan akarunk beavatkozni. A jól megválasztott felszerelések rendkívüli eredményekre képesek – mindez pedig különösen fontos az önkéntesek esetében. Mire képes egy kismotorfecskendő a hozzá választott sugárcsövekkel? Erre mutatott példát az MTSZ szakmai napján a Hesztia Kft. látványos bemutatója.