Koszorúzás Budapesten, az Emlékezés Napja alkalmából 2023. augusztus. 09. 15:32

Az Emlékezés Napja alkalmából Budapesten, a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben a Nemzeti Tűzoltó Hősi Emlékhelynél lerótták kegyeletüket a Magyar Tűzoltó Szövetség, a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete, a Tűzoltókért Alapítvány, és a Motoros Tűzoltók vezetői, képviselői.

Megoldódott a tűzoltók élet- és balesetbiztosítása 2023. augusztus. 04. 10:45

Mint ismeretes, a korábban kiírt közbeszerzés eredménytelensége után a Belügyminisztérium gyorsított eljárásban kért ajánlatot a rendvédelmi szervek élet- és balesetbiztosítására. Ez az eljárás eredményesen befejeződött, így a tűzoltók biztosítása is megoldódik.

Hankook abroncspályázat 2023. augusztus. 02. 08:44

Ismét lehet pályázni a Hankook abroncspályázatán – a kiírás szerint aug. 11–18. között.

Füstérzékelők tapasztalatai – találkozó Böhönyén 2023. július. 31. 16:28

Mint ismeretes, a Magyar Tűzoltó Szövetség – a Füstmentes.hu és a MABISZ együttműködésével – egy évig tartó közvélemény-formálási és tájékoztatási kampányt tartott, amelynek során 700 füstérzékelőt adtak az önkéntes tűzoltó egyesületeknek. Somogyi ÖTÉ-k részvételével zajlott egy találkozó, amelyen a tapasztalatokat összegezték.

Új felhívások a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap keretében 2023. július. 31. 14:25

Megjelentek a Miniszterelnökség által biztosított forrásból a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap keretében 2023. évben meghirdetett „civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása” című alprogram pályázati kiírásai.

Köszönetnyilvánítás 2023. július. 26. 13:58

Dobson Tibor tű. vőrgy., az MTSZ elnökének köszöntőjét tesszük közzé a viharkárok felszámolásában közreműködő tűzoltók felé.

Döntés az önkéntes tűzoltó egyesületek pályázati támogatásáról 2023. július. 20. 18:42

2023-ban ismét 600 millió forint összértékű támogatást oszthat szét a katasztrófavédelem a Magyarországon működő önkéntes tűzoltó egyesületek között.

XI. Országos Ifjúsági és a X. Országos Hagyományos Tűzoltóverseny 2023. július. 18. 15:51

2023. július 15-én, a Miskolci Egyetemi Sportközpontban megkezdődött a XI. Országos Ifjúsági és a X. Országos Hagyományos Tűzoltóverseny, mintegy négyszáz fő részvételével.