VIII. Országos Kismotorfecskendő-szerelési Bajnokság: 8. és 3. forduló 2018. szeptember. 25. 13:31

Kunszigeten, 2018. október 6-án zajlik a bajnokság következő (8.), valamint az elmaradt városlődi (3.) fordulója.

I. Vajdasági Tűzoltó Kongresszus 2018. szeptember. 25. 13:30

Az utóbbi években Délkelet-Európában jelentősen megnövekedett a tűzoltó szakmai tréningek, szemináriumok, kongresszusok és konferenciák száma. A Vajdasági Tűzoltó Szövetség által szervezett tűzoltó kongresszus az első első ilyen rendezvény Szerbia területén.

MTSZ konferencia 2018. szeptember. 25. 13:29

2018. szeptember 21-én, az MTSZ Szakmai Napok keretében a balatonföldvári Naro kempingben lezajlott az a szakmai konferencia, amelynek fókuszában a műszaki fejlesztés, a kis tűzoltójárművek és a szervezési megoldások voltak.

Elnökségi ülést tartott az MTSZ 2018. szeptember. 25. 13:26

2018. szeptember 21-én, a balatonföldvári Hotel Jogarban tartotta soron következő elnökségi ülését a Magyar Tűzoltó Szövetség.

Szakmai ünnep – MTSZ kiállítás Balatonfölváron 2018. szeptember. 24. 15:00

Kegyeibe fogadta az időjárás szeptember 22-én a tűzoltó szakmai nap résztvevőit. Borongós, de esőmentes, kitűnő „kiállításnéző” időben 430 önkéntes, önkormányzati, létesítményi és hivatásos tűzoltó 19 kiállító technikai újdonságait és szakmai bemutatóit tekinthette meg.

Beavatkozás – az MTSZ szakmai napja után 2018. szeptember. 24. 08:53

A hétvége folyamán a Szentbalázsi Tűzoltó és Polgárőr Egyesület önkéntes tűzoltói kamatoztatták mind azt a tudást, új műszaki mentési- és tűzoltási ismeretet, amelyet a Magyar Tűzoltó Szövetség pénteken megrendezett nemzetközi szakmai konferenciáján és a szombati szakmai kiállításon és technikai bemutatókon elsajátítottak.

MTSZ Szakmai Napok: Korszerű technika – korszerű módszerek kiállítás 2018 2018. szeptember. 22. 14:21

Könnyűkategóriás tűzoltó járművek bemutatásával, hőkamera gyakorlattal, sugárcsövek bemutatásával, tűzoltó és műszaki mentési felszerelések bemutatójával, baleseti mentési bemutatóval (19 kiállítóval) zajlik az MTSZ szakmai rendezvénye 2018 szeptember 22-én szombaton Balatonföldváron a Naro Campingben. (A rendezvény ingyenesen látogatható, de a zavartalan fogadás érdekében regisztrációhoz kötött.)

MTSZ Konferencia Balatonföldváron 2018. szeptember. 21. 14:22

Az MTSZ Szakmai Napok keretén belül szeptember 21-én, pénteken 10–15 óra között a létesítményi és önkormányzati tűzoltóságokra, beavatkozó ÖTÉ-kre fókuszáló konferenciára kerül sor Balatonföldváron a NARO Campingben (Balatonföldvár, Kismartoni u.). Új szabályozás az önkénteseknél, a létesítményiek szerepvállalása, képzés, jármű- és technikai fejlesztés, szervezési megoldások itthon és a szomszédoknál – találkozás és konzultáció.