Ismét bizonyítottak a törökkoppányi önkéntes tűzoltók 2019. február. 25. 15:27

A törökkoppányi posta épületében felcsapó lángokat kellett megfékeznie az éves minősítő gyakorlat feltételezése szerint Törökkoppány, Szorosad, Kára, Községek Közös Tűzoltó Egyesületének.

Elnökségi ülésen az idei program 2019. február. 25. 11:06

Február 18-án Kaposváron elnökségi ülést tartott a Somogy Megyei Tűzoltó Szövetség elnöksége, amelyen részt vettek a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetői is. A napirendek közül kiemelkedik a közösen összeállított 2019. évi program és a szakmai feladatok.

RSOE-MTSZ együttműködés 2019. február. 25. 10:16

A Rádiós Segélyhívó és Infokommunikációs Országos Egyesület 2019. február 21-én, Ráckevén tartotta éves vezetői és titkári értekezletét, ahol a konferencia résztevői tájékozódtak a Magyar Tűzoltó Szövetség elmúlt évi tevékenységéről, fő célkitűzéseiről, valamint az együttműködés továbbfejlesztésének lehetőségeiről beszélgettek.

Társasházak tűzvédelme 2019. február. 25. 10:10

A Pest Megyei Tűzoltó Szövetség tagja, a Lánglovagok egyesület a társasházban élők által leggyakrabban feltett kérdésekre válaszokat adó kiadvány készített, amit az önkéntes tűzoltó egyesületek a napi tűzmegelőzési munkájuk során is felhasználhatnak.

Másfél milliárd forint az önkéntes mentőszervezeteknek 2019. február. 22. 09:02

Idén országszerte összesen kétszáz önkéntes mentőcsoport jut új eszközökhöz, modern járművekhez és felszerelésekhez, valamint képzési lehetőségekhez a KEOP keretén belül, összesen 1,5 milliárd forint értékben.

A múlt hét mérlege: fakidőlések, avartűz, épülettűz 2019. február. 19. 09:09

Február 13-án fakidőléshez vonultak az Öreglak ÖTE, lángoló épülethez hívták a somogyvári önkénteseket, február 17-én a KÖTÉL Egyesület avatkozott be avartűznél.

Somogy ötödik önállóan beavatkozó egysége állhat szolgálatba 2019. február. 18. 14:46

Az Igali Önkéntes Tűzoltó és Polgárőr Egyesület is teljesítette az önállóan beavatkozó minősítés megszerzéséhez szükséges „vizsgafeladatokat”.

Somogyi vonulások 2018-ban 2019. február. 15. 12:59

Mennyire bizonyult „sűrűnek” a tavalyi év tűzoltóink számára? Elkészítettük a megyénkre vonatkozó statisztikákat, amelyből kiderül, melyik önkéntes, önkormányzati vagy létesítményi tűzoltóság hány alkalommal vonult a mi megyénkbe káreseményhez