Beszámoló a Firefighter Combat Challenge cseh bajnokságról 2023. július. 18. 15:50

A Firefighter Combat Challenge, azaz rövid nevén az FCC a világ egyik legismertebb tűzoltósport versenye, mely a Marylandi Egyetem Sportorvostudományi Központjából indult az 1975-ös évben. Ezen indultak idén júliusban magyar önkéntes tűzoltók a Magyar Tűzoltó Szövetség támogatásával – most tapasztalataikat osztják meg egy rövid beszámoló keretében.

Tűzoltó Szakmai Nap Balatonföldváron – szeptember 9-én 2023. július. 12. 09:46

Az idén az újdonságok, köztük új járművek, az elektromos járművekkel kapcsolatos technikai felszerelések és beavatkozási megoldások hazai bemutatására is lehetőség nyílik a 2023. szeptember 9-én, immár 7. alkalommal Balatonföldváron a NARO kempingben megrendezendő Tűzoltó Szakmai Napon. A rendezők mindenk érdeklődőt egész napos programmal és szokás szerint ebéddel várnak.

Országos Kismotorfecskendőszerelési Bajnokság – Bicske 2023. július. 11. 08:50

Bicskén került megrendezésre az Országos Kismotorfecskendőszerelési Bajnokság harmadik fordulója. Összesen 22 csapat nevezett melyből három érkezett a Felvidékről.

Magyar-szerb együttműködési megállapodás 2023. július. 10. 17:09

2023. július 7-én Szegeden találkoztak egymással a Magyar Tűzoltó Szövetség és a Szerb Tűzoltó Szövetség képviselői, hogy megújítsák a két szervezet együttműködési megállapodását.

Lakástüzek az első félévben: szinte sehol nem volt füstérzékelő 2023. július. 06. 13:08

2023 első félévében 3433 lakástűz keletkezett, 703-al kevesebb, mint 2022 első hat hónapjában, ami 17 százalékos csökkenést jelent. A statisztika azonban még mindig azt mutatja, hogy rengeteg tűz megelőzhető lett volna: az esetek kevesebb, mint fél (!) százalékában volt a lakásban füstérzékelő.

Élet- és balesetbiztosítási felhívás 2023 – gyorsított eljárással 2023. július. 06. 08:44

Új ajánlattételi felhívást jelentetett meg a Belügyminisztérium az élet- és balesetbiztosításra vonatkozóan – ezzel kapcsolatban Dobson Tibor tű. vőrgy. tájékoztatóját tesszük közzé.

Biztosítás önkéntes és önkormányzati tűzoltók számára 2023. június. 28. 14:30

Az élet- és balesetbiztosítással kapcsolatban Dobson Tibor tű. vőrgy., elnök tájékoztatóját tesszük közzé.

Brillíroztak a somogyi tűzoltók a 2023. évi TFA-FCC HUNGARY versenyen 2023. június. 26. 10:59

Brillíroztak a somogyi tűzoltók a 2023. évi „TFA-FCC HUNGARY” elnevezésű, Szombathelyen lezajlott nemzetközi tűzoltóversenyen. Négy somogyi tűzoltó tett tanúbizonyságot erejéről, kitartásáról és állóképességéről június 23-án emberfeletti küzdelemben.