Jótékonysági Tűzoltóbál Böhönyén 2019. november. 12. 11:55

A böhönyei önkormányzati tűzoltóság  2019. november 23-án 20 órától Böhönyén Jótékonysági Tűzoltóbált rendez, amelyre szeretettel várja a kollégákat és a támogatókat!

Aktualitásokról az önkénteseknek 2019. november. 12. 11:17

Az önkormányzati, a létesítményi tűzoltóságok és az önkéntes tűzoltó egyesületek tevékenységével kapcsolatos szabályzókról, aktuális és soron következő feladatokról zajlik felkészítés november 11-12-én a különböző tűzoltóságok vezetői és képviselői számára.

32. Burgenlandi Tűzoltónap és 2. Felsőőri Tűzoltó Vásár 2019. november. 12. 11:06

A Burgenlandi Tartományi Tűzoltó Szövetség 2019. november 9-én tartotta a 32. Burgenlandi Tűzoltónapját. Az MTSZ-t az eseményen Schillinger Norbert ny. tű. alezredes, a szövetség irodavezetője képviselte.

Mahindra gyorsbeavatkozók bemutatója 2019. november. 11. 12:28

2019. november 8-án, a BM HEROS Zrt. telephelyén zajlott a Mahindra gyorsbeavatkozó gépjárművek bemutatója. Az MTSZ-t az eseményen Schillinger Norbert ny. tű. alezredes, a szövetség irodavezetője képviselte.

Aktív a barcsi Őrláng Egyesület 2019. november. 11. 10:45

A Somogy Megyei Tűzoltó Szövetség új tagjai egyre többször hallatnak magukról: a barcsi Őrláng Egyesület például az idei évben a csapat- és közösségépítésben jelentős rendezvényeket szervezett.

Hasznos tudnivalók: környezetvédelem beavatkozás során 2019. november. 08. 17:23

A baleset során az elfolyó üzem- és kenőanyagok, valamint az ezekkel szennyezett oltóvíz mindenütt kárt okoz. Beavatkozó önkéntes tűzoltóként is tehetünk a környezetterhelés ellen!

Hasznos tudnivalók: avar, égetése, kerti grillezés, erdei tűzgyújtás 2019. november. 08. 17:10

A tűzgyújtási szabályok betartása tűzvédelmi szempontból rendkívül fontos. Az avar, kerti hulladék égetése és az erdei tűzgyújtás esetén különösen, de a kerti grillezésnél sem árt betartani az előírásokat!

Osztrák tűzoltóságok – katasztrófavédelemi finanszírozás 2019. november. 07. 10:59

Az osztrák tűzoltóságok katasztrófáknál, nagy káreseményeknél történő helytállását egy jól kitalált finanszírozási rendszer teszi lehetővé. A munkaadók támogatást kapnak az állami katasztrófaalapból és a biztosítói katasztrófaadóból azért cserébe, hogy elengedik az önkéntes tűzoltókat bevetésre.