Koronavírus: kijárási korlátozás 2020. március. 27. 09:29

Magyarország egész területén kijárási korlátozás lép életbe március 28. és április 11. között. Csak alapos indokkal lehet elhagyni a lakóhelyet; ezeket az indokokat a rendelet tartalmazza, mely honlapunkról letölthető.

Pályázat: elsősegély oktatás 2020. március. 23. 16:26

Generali a Biztonságért Alapítvány pályázati felhívása jelent meg középiskolák, egyetemek, főiskolák, önkormányzatok, civil szervezetek, egyesületek számára laikus elsősegély oktatásban való részvételre.

Koronavírus: egészségügyi ajánlás a tűzoltók számára 2020. március. 23. 16:11

A németországi Robert Koch Intézet által készített útmutató adaptált változata nem hivatásos tűzoltók számára.

Egyre több a szabadtéri tűz 2020. március. 23. 10:07

A veszélyt a száraz aljnövényzet és az avar jelenti, ami csapadékmentes időjárás esetén nagyon könnyen meggyulladhat. Sok helyen már a tavaszi kerti munkáknak is nekiláttak, elégetik a kerti zöldhulladékot, ami megfelelő körültekintés vagy felügyelet hiányában sokszor továbbterjed akár a szomszédos ingatlanokra is.

Felhívás a koronavírus kapcsán 2020. március. 14. 14:45

A Magyar Tűzoltó Szövetség, a hazánkat érintő járványveszély miatt az első félévre tervezett valamennyi országos rendezvényét lemondja. Dobson Tibor tű. ddtbk. felhívása következik a nem hivatásos tűzoltóságokhoz intézett kérésekkel.

Ülésezett a Verseny- és Sportbizottság 2020. március. 13. 14:42

A Magyar Tűzoltó Szövetség Verseny és Sportbizottsága 2020. március 7-ei ülésén feladategyeztető értekezletet tartott az idei év sporteseményeinek előkészítése érdekében.

Másfél évszázad, röviden: bemutatkozó kiadvány 2020. március. 10. 14:41

Elkészült az MTSZ 150 évét röviden bemutató kiadvány, amely letölthető honlapunkról.

Megjelent az Önkéntes Mentőszervezetek pályázata 2020. március. 04. 15:10

A tavaly átadott AMAROK gépkocsival rendelkező egyesületek figyelmét külön felhívjuk az ÖMSZ pályázat lehetőségeire, mert működési költségek címszó alatt lehetőségük van félmillió forintra pályázni. Ezzel biztosíthatók az üzemben tartás költségei.