Tíz éves a Lakiteleki Önkéntes Tűzoltózenekar 2022. január. 10. 12:25

Idén ünnepli fennállásának 10. évfordulóját a Lakiteleki Önkéntes Tűzoltózenekar. Az esemény alkalmából Dobson Tibor tű. vőrgy., az MTSZ elnöke köszöntötte a zenekart.

Ötmillió forint üzemanyag-támogatás az MTSZ-nek 2021. december. 22. 11:15

A Volánbusz immár harmadik alkalommal fordítja jótékony célokra MOL-multipontjait – az ezekből származó üzemanyag-ajándékkártyákat dr. Pafféri Zoltán, a Volánbusz elnök-vezérigazgatója és Ratatics Péter, a MOL Magyarország ügyvezető igazgatója adta át a kedvezményezett szervezeteknek.

Leégett egy ház melléképülete Visz településen 2021. december. 17. 00:28

Teljesen leégett egy lakatlan ház hetven négyzetméteres melléképülete hétfő este a Somogy megyei Visz településen, a Zrínyi Miklós utcában.

Jövőre ismét 70 milliárd forint forrásra lehet pályázni a Magyar Falu Programban 2021. december. 09. 08:51

A pályázatokat várhatóan már 2022 első munkanapján kiírják, az elbírálás időtartamát pedig a korábbi 120 napról 90 napra csökkentik – érdemes tehát január elején figyelni a kiírást.

Baleset a 66-os úton 2021. december. 08. 15:24

Egy kanyarban átcsúszott a másik sávba, és nekicsapódott egy szabályosan közlekedő autónak egy Gödre irányába tartó kamion pótkocsija csütörtökön a 66-os úton.

Kéménytűz Balatonbogláron 2021. december. 08. 15:23

Kedd este kéménytűzhöz riasztották a siófoki hivatásos, a balatonboglári önkormányzati és a karádi önkéntes tűzoltókat Karádra, a Balaton utcába.

Megkezdődött a pályázati eszközök átadása 2021. december. 07. 18:25

A katasztrófavédelem Ferihegyi úti raktárbázisán december hetedikén átadták a fővárosi és Pest megyei önkormányzati és önkéntes tűzoltóságoknak, és önkéntes mentőszervezeteknek az idei pályázatokon elnyert központi beszerzésű eszközöket, ezzel megkezdődött az ilyen rendezvények sorozata.

Százötvenegy éves a Magyar Tűzoltó Szövetség 2021. december. 05. 21:00

Ma 151 éve, hogy gróf Széchenyi Ödön, a „legnagyobb magyar” fia, a magyar tűzvédelem legfontosabb alakja közbenjárására megalakult a Magyar Országos Tűzoltó Szövetség.