Önkéntes tűzoltó parancsnoki továbbképzés 2016. november. 21. 10:32

A Somogy megyei Tűzoltó Szövetség a Katasztrófavédelmi Igazgatósággal együttműködve december 2-án és 3-án Igalban tartja az önkéntes tűzoltó-parancsnokok éves felkészítését. A két nap szakmai programjára várjuk az önkéntes egyesületek vezetőinek jelentkezését.

A KÖTÉL átvette új tűzoltószertárát 2016. október. 25. 10:31

A tizennyolc éve működő egyesület számára nagy nap volt 2016. október 8. Régi álmuk valósult meg ekkor: felavatták a saját szertárukat, amely lehetővé teszi, hogy azok a járművek, amelyek eddig Kaposvár több helyszínén várták a riasztást, most végre egy fedél alá kerüljenek.

Önkéntesek az olaszországi szakmai napon 2016. október. 25. 10:29

A Magyar Tűzoltó Szövetség kezdeményezésére és támogatásával 2016. október 15-16-án, az olaszországi Cividale del Friuli városában rendezett nemzetközi szakmai napon, nyolc nemzet tizenhárom szervezete között hazánkat a kaposvári KÖTÉL Egyesület képviselte.

A jövő évben 2017-ben Ausztriában lesz a Tűzoltó Olimpia 2016. október. 18. 10:26

A tűzoltó olimpia tulajdonképpen három versenyszámból álló versenysorozat, amely a 16. Nemzetközi Tűzoltóversenyt és a 21. Nemzetközi Ifjúsági Tűzoltóversenyt takarja, amelynek házigazdája 2017. július 9-16 között az Ausztriai Villach városa.

Az ország minden tájáról érkeztek tűzoltók Balatonföldvárra 2016. október. 12. 10:25

A szeptember 24-25-én, Balatonföldváron zajló „Korszerű technika – korszerű módszerek” címmel megrendezett rendezvénysorozat komoly kihívás elé állította a házigazda Somogy tűzoltóit. A kétnapos eseményen összesen közel kilencszázan vettek részt. Így már a regisztráció sem volt kis feladat, ahol egyszerű színes lapokkal igyekeztek „irányítani” az egyes helyszínek között a tűzoltókat.

Somogy jó házigazdának bizonyult 2016. október. 11. 10:23

Nagy sikernek bizonyult a Magyar Tűzoltó Szövetség által 2016. szeptember 24-25-én, Balatonföldváron zajló „Korszerű technika – korszerű módszerek” címmel megrendezett rendezvénysorozat, amelynek házigazdája Somogy volt. A kétnapos eseményen, ahol előadások, szakmai bemutatók és kiállítók várták a tűzoltókat összesen közel kilencszázan vettek részt.

Nagy siker volt az MTSZ Szakmai Napok 2016. október. 10. 13:08

2016. szeptember 24-25-én, a balatonföldvári Naro kemping területén zajlott az a kétnapos rendezvénysorozat, amelyet a Magyar Tűzoltó Szövetség „Korszerű technika – korszerű módszerek” címmel rendezett meg az önkormányzati, létesítményi és önkéntes tűzoltók számára (amelyen szívesen látták a hivatásosokat is, akik szép számban meg is jelentek).

Újabb somogyi siker az idei TFA-n 2016. augusztus. 29. 13:07

A tavalyi kiemelkedő TFA-siker után idén is Somogy megyei tűzoltóra lehetünk büszkék: a magyar abszolút győztes címet a Somogy megyei Horváth Dániel tű. törzsőrmester vitte el a 2016. augusztus 26-27-én, Orosházán zajló versenyen.