Három somogyi egyesület kapott 50 ezer forint értékű MOL üzemanyagkártyát

2018-01-07 13:55:02

Mint arról beszámoltunk, a MOL a Magyar Tűzoltó Szövetséget 2 millió forint értékű üzemanyaggal támogatja. Ennek a támogatásnak az elosztására az MTSZ pályázatot írt ki. Az egyenként 50 ezer forint értékű üzemanyagkártyákat – 51 pályázó közül – negyven egyesület kapta meg a napokban. Közük három somogyi.

Az üzemanygak kártyákra a II. kategóriás EMÜ-vel rendelkező ÖTE-k nyújthattak be pályázatot a megyei tűzoltó szövetséghez. 2017. Az egyesületek támogatási rangsorára a megyei szövetség tett javaslatot.

Olyan ÖTE pályázata volt támogatható, amely:

1. tagja a székhelye szerinti megyei tűzoltó szövetségnek;
  2. nem tartozik tagdíjjal a székhelye szerinti megyei tűzoltó szövetségnek;
  3. vezető tisztségviselője, illetve közeli hozzátartozója nem tölt be vezető beosztást a MOL Csoport bármely tagjánál;
  4. a lehető legteljesebb körűen kitöltötte a mellékelt excel fájlt;
  5. csatolta az érintett, tűzoltásban és műszaki mentésben résztvevő járművének fényképét, frsz-át, üzemanyagtípusát és forgalmi másolatát (amelyen üzembentartóként a kérelmet benyújtó ÖTE szerepel).
  6. II. kategóriás egyesület és rendelkezik együttműködési megállapodással.

A beküldött javaslatok alapján a bizottság döntése alapján 50 ezer forint értékű üzemanyagkártyát kapott:

ÖTE  Gépjármű Üzemanyag
 Balatonkeresztúr ÖTE  Steyr 590  diesel