Kitüntetések Szent Flórián napján

2017-05-08 12:30:46

A Szent Flórián napi ünnepségeken: Budapesten, Pilisszentivánon és Tabon számosan részesültek elismerésben. Mindez azt mutatja, hogy az elmúlt esztendőben jelentős teljesítmények születtek Somogyban, amit elismerésre méltónak ítéltek. Az elismerésben részesülteknek gratulálunk.

Budapest

A Tűzoltóság Napja alkalmából dr. Pintér Sándor, Magyarország belügyminisztere a katasztrófavédelem területén önkéntesen végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként a Katasztrófavédelem Önkéntes Támogatásáért Emlékérmet adományozott Varga Györgynek, Törökkoppány község polgármesterének, amelyet a központi ünnepségen vehetett át.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója a katasztrófavédelmi szervek népszerűsítése és a társadalmi kapcsolatok építése, valamint a katasztrófavédelem érdekében huzamosabb ideje végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként ajándéktárgyat adományozott Gresa Gábor tűzoltó őrnagynak, a Nagyatádi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság parancsnokának.

A központi ünnepségen Munkatársi címet vehetett át Dávid Ildikó, a Marcali Katasztrófavédelmi Kirendeltség ügykezelője.

Pilisszentiván

A Magyar Tűzoltó Szövetség május 6-i Pilisszentiváni országos ünnepségén Dobsont Tibor elnök adott át elismeréseket.

• Szekeres Emil, Balatonberény ÖTE tagja, Gr. Széchenyi Ödön Plakettet kap 70 éves önkéntes tűzoltó tagsága elismeréséül a Magyar Tűzoltó Szövetségtől (amit betegségére tekintettel otthonában később vesz át.)
  • Dr. László Győző Fonyód ÖTE elnöke, Gr. Széchenyi Ödön Plakettet kap, 70. éves születésnapja, 35 éves tűzoltói tevékenysége elismeréséül
  • Bodó László „KÖTÉL” Egyesület elnöke, Belügyminiszteri tárgyjutalmat (festmény) vett át kiemelkedő, lelkiismeretes, áldozatkész önkéntes tűzoltói vezetői tevékenysége elismeréséül a Magyar Tűzoltó Szövetség május 6-i Pilisszentiváni országos ünnepségén.
  • Csalos István Görgeteg ÖTE parancsnoka Szent Flórián Emlékérmet vett át lelkiismeretes, kiemelkedő tűzoltó parancsnoki tevékenysége elismeréséül