A KÖTÉL átvette új tűzoltószertárát

2016-10-25 10:31:43

A tizennyolc éve működő egyesület számára nagy nap volt 2016. október 8. Régi álmuk valósult meg ekkor: felavatták a saját szertárukat, amely lehetővé teszi, hogy azok a járművek, amelyek eddig Kaposvár több helyszínén várták a riasztást, most végre egy fedél alá kerüljenek.

Az ingatlan megvásárlása „téglajegyek” eladásából valósulhatott meg, a felújítás pedig vérbeli közösségi munka volt.

– A felújítás során nem számított, hogy fiú vagy lány, idős vagy fiatal jön segíteni, lényeg az összefogás volt. Hatalmas lelkesedés fűtötte a közösséget, igazi csapatot alkottunk, mindenki tisztában volt azzal, milyen fontos feladatot végzünk – mondta Bodó László, a KÖTÉL Egyesület elnöke.

Az ünnepségen Heizler György, a Somogy Megyei Tűzoltó Szövetség elnöke és Szali Mózes, az Erdélyi Tűzoltó Szövetség elnöke Bodó Lászlóval közösen leplezte le a szertár előtt álló, barátságot jelképező kopjafát és Szent Flórián szobrát.