Gépjármű pályázat – önkéntes egyesületek is indulnak

2015-04-27 09:20:40

A közelmúltban tájékoztattuk egyesületeinket pályázati lehetőségről. Az Országos Tűzoltó Szövetség szervezésében, és előkészítésében a projekt finisébe érkezett. Amint arról az éves közgyűlésünkön is tájékoztatást kaphattak, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal által közzétett pályázati kiírásra való felkészülés felgyorsult. Várakozásaink szerint 100%-ban finanszírozott új szgk, terepjáró vagy mikrobusz pályázható.

Úgy ítéltük meg, hogy szakmai és anyagi okokból elsősorban a II. és a fejlesztési célokat maguk elé tűző III. kategóriás Önkéntes Tűzoltó Egyesületek részére javasoltuk a pályázaton való részvételt, de minden egyesület pályázhat. A fenntartási/üzemeltetési költségek (vizsga, GFB, casco) forrásai miatt javasoltuk az előzetes egyeztetéseket, s ennek ismeretében javasoltuk a pályázaton való részvételt. Erre

Szakmai okokból, Somogyból 14 egyesület számára javasoltuk a pályázaton való részvételt.

A javasoltak:

ÖTP-k:
1.      Böhönye (III/ÖTP)

ÖTE-k:
2.      Berzence (II)
3.      Görgeteg (II)
4.      Iharosberény (II)
5.      Lábod (II)
6.      Látrány (II)
7.      Nágocs (III)
8.      Öreglak (II)
9.      Segesd (II)
10.     Szentbalázs (II)
11.     Szőkedencs (II)
12.     Szulok (III)
13.     Törökkoppány (II)
14.     Vése (II)

Erre a nem kis feladatra hét egyesület tette meg a pályázathoz szükséges első lépéseket.

• Berzence
  • Görgeteg,
  • Iharosberény
  • Lábod
  • Nágocs
  • Szőkedencs
  • Böhönye

Sok sikert kívánunk hozzá, s a Szövetség részéről a szakmai támogatást biztosítjuk.